Gossip Girl – ”The Handmaiden’s Tale”

Jag har letat som en tok efter en perfekt rosa cardigan. Blairs var hur söt som helst! Jag är inte alls förtjust i Vanessas stil, jag gillar inte sneakers, randiga byxor eller den typen av jackor. För mig är det för mycket av slappt och street.

Jag tror nog allt att Serenas gula klänning kommer från Valentino. Hur tjusig som helst! Jag såg även att Carriedee från Americas Next Top Model gästspelade i kvällens avsnitt.

17 reaktion pÃ¥ “Gossip Girl – ”The Handmaiden’s Tale”

  1. hej !
    ja visst är lilla hunbebisen vÃ¥r selma söt…jag har spelat in gossip girl ska se pÃ¥ det idag..alltid kul att se..och kolla in kläder och sÃ¥..jag har ju själv en butik..duktig du e som frossar i fruktsallad..kul och fin blogg du har..här kikar jag nog in fler ggr..
    kram kram

  2. ja, vanessas stil är ingen jätte höjdare. Hon hade ju två av dessa silkiga lite sliskiga jackor som jag håller med dig om inte passar mig heller i smaken.

  3. Svar: Haha, det är bara att börja i photoshop så ser du att det kommer att gå bra.

    �hh, jag missade det här Gossip Girl-avsnittet också! Måste ta och skärpa mig.

  4. Eller hur var avsnittet fantastiskt fint! Jag vill också gå på maskeradbal! Men vem var Caridee? Henne missade jag totalt.

  5. Blairs stil är verkligen så flickig och preppy tycker jag! helt underbart, mycket rosettet och klänningar. Sånt gillar man!

    Jag har en sån kofta nästan på pricken! Den kommer från Tommy Hilfiger, var ett tag sen jag köpte den.. Så vet inte i fall om att de har kvar den. Men du kan ju alltid kolla in där om du nu inte redan har det :)

  6. jag tycker att venessa blandar kläder ganska coolt. jag gillar streetstilen, men håller med om att sneakersen och byxorna var..speciella..!

  7. dom har en jätte söt ljusrosa kofta på gina tricot! jag gillade faktiskt vanessas stil, avslappnat och snyggt :)

  8. Nej, Vanessas stil är ingen höjdare jämfört med Blairs underbara. Men det kunde faktiskt varit ännu värre: i böckerna har Vanessa rakad skalle och bär inga andra klädrer än svarta..

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

*

Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>