En outfit som Blair Waldorf

 

Innan Bella åkte till Nice så hjälpte jag henne att välja ut passande kläder. Den underbara spetsklänningen från Elise känns väldigt Blair Waldorf i Gossip Girl. För att klänningen ska få all fokus blev det svarta pumps med peeptoe och en svart kuvertväska.

8 reaktion pÃ¥ “En outfit som Blair Waldorf

  1. Hej hopp!

    Jag tycker att din blogg är skitbra, kom in på den genom blondinbellas blogg =) Jag bara undrar hur många läsare du har?

    Puss och kram

  2. Men!! Blair Waldorf? Knappast.
    Jag är helt förstummad över att du jobbar som stylist. Iofs på Julia vars läsekrets är typ tio, men ändå. Nu förstår jag varför det blir sådana missar i Blondinbellas outfits titt som tätt. Och varför har du nästan alltid samma skor? Om man är så fyrkantig som du så är det alltid bättre med högklackat.

  3. Hej Angelica, jag tänkte bara fråga vart klänningen är köpt. Jag vet att den är från Elise men jag tänkte i vilken butik den är köpt.

    Eftersom jag är Louise´s kompis så måste du faktiskt svara. Hihi

    /Nicki

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

*

Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>