Bas från Dagmar

 

Bella har köpt en ny kofta från Dagmar som jag älskar. Igår hade hon den tillsammans med en klänning som jag valde ut till henne i somras. Om du inte har en svart kofta i garderoben så är det dags för dig att köpa en. Det är viktigt med basplagg och lägg gärna ett par extra kronor på dessa! Var noga med material och undvik akryl som lätt blir noppigt och förstört i tvätten.

 

Stylingtips! Flera utav sommarens klänningar går även att använda under vintern. Matcha med svarta strumpbyxor, ett par snygga ankelboots / stövlar och med en stickad kofta eller kavaj över.

4 reaktion på “Bas från Dagmar

  1. hej.

    Vill bara säga att jag gillar verkligen din stil. Den är klassisk och söt, inte som många andra modebloggare som hoppas på alla knasiga trender som finns. Gillar din blogg också :) hehe. Ha det bra <3

    Kram Caroline

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

*

Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>