Sailor

 

Fotografen Patrick Demarchelier har kastat loss ankaret i januarinumret av brittiska Vogue. Catherine är så vacker och jag fastnade framför allt för de svartvita bilderna i detta editorial. Jag har aldrig seglat (föredrar motorbåt) men nu vore en stor segelbåt och en sailorchic outfit inte helt fel!

3 reaktion pÃ¥ “Sailor

  1. Snabb fråga: Hur kan du föredra motorbåt när du aldrig seglat! ;) Vi har motorbåt, men gillar även att segla. Jag tycker det är svårt att jämföra då man får ut olika saker. Segelbåten ger en speciell stämning, det är lugnt och harmoniskt (om sjön är lugn vill säga). Motorbåt ger istället en spänning då det går så fort! :)

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

*

Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>