Efter graviditeten känner jag mig inte redo för bikini utan den här sommaren kommer jag att satsa på baddräkter. Det är absolut ingenting negativt då jag gillar att ha baddräkt, speciellt om man simmar eller dyker från en båt. Jag har tidigare tipsat om favoriter från Michael Michael Kors men vill gärna ha två, tre nya baddräkter att variera mig med. Ovan har jag valt ut sex godbitar och nummer ett är iallafall ett givet köp!

Hej! Men inte kan du bada förren två månader efter snittet? tack för en kul blogg!
Hej! Jag får inte bada än men man kanske vill vara ute i solen eller på stranden under sommaren 🙂 Kul att du gillar min blogg!
Absolut. den blåa var helt magisk…
Hej!
Har du tips på vad man kan ha på sig på stranden om man inte riktigt vill glida runt i bikini hela tiden? Någon slags tunika att dra på sig över badkläderna när man springer efter barnen och vill täcka rumpan lite?
Hej! Det kommer faktiskt att komma ett inlägg om just det imorgon eller på tisdag så håll utkik! 🙂
Härligt!