




Min outfit: Fuskpäls DAY Birger et Mikkelsen Strumpbyxor Calzedonia Stövletter Gloria Ortiz Väska Gucci Halsduk Loro Piana Anna-Karins outfit: Fuskpäls Stand Skinnbyxor DAY Birger et Mikkelsen Polotröja & Other Stories Boots ATP Atelier Väska Chanel
Både jag och Anna-Karin älskar leopard. Det är ett klassiskt mönster som inte går ur tiden. Såhär på vintern går vi gärna klädda i mysiga fuskpälsar som gör det tråkiga vädret lite roligare. Om man är sugen på att addera en starkare färg så är rött ett bra val till leopard. Det sticker ut men är fortfarande i harmoni.
Min fuskpäls från DAY är så gosig och det som fick mig att falla för den här var knytbandet i midjan. Jag gillar den längre modellen som gör att man håller värmen i kylan. För att inte låta någon vind komma in har jag en cashmerehalsduk från Loro Piana runt halsen. Anna-Karins fuskpäls från Stand har ett större mönster och underbar lyster! Har ni förresten sett att hon köpt drömväskan från Chanel? Den står även på min önskelista för jag gillar hur den passar till allt i garderoben.
Bilder av Lisa Hööks



Jättehärliga outfits! Men enligt mig har DU drömväskan. Jag vill hellre ha en röd Gucci som du har. Den är så härlig och kul att du har valt färg!