Inlägget innehåller affiliatelänkar


IMG_5588.jpegIMG_5588.jpeg

Svart plisserad kjol Ellos Collection 499 kr / Skjorta Stenströms 1199 kr / Beige kappa med knappar Wera 1499 kr / Blus H&M 149 kr / Cape Stenströms 2399 kr / Beige plisserad kjol H&M 349 kr / Polotröja i cashmere Wera 1499 kr / Loafers & other Stories 890 kr / Kappa med knyt H&M 1499 kr / Väska ATP Atelier 4200 kr / Örhängen Charlotte Bonde 600 kr

Sommaren är underbar på alla sätt och vis men det är något speciellt med höstmodet. Stickade tröjor i kombination med en plisserad kjol, härlig ullkappor och fina loafers. Hösten är en härlig tid på året och jag älskar när löven blir sådär röda, orange och bruna och sakta faller mot marken. Det känns nästan magiskt varje gång det händer.

Här ovan har jag valt ut några godbitar och jag som är tokig i plisserade kjolar har fastnat för modellerna ovan. Jag tycker väldigt mycket om den där varma beiga nyansen som man kan matcha med nästan allt. Den svarta är aningen längre i modellen och har ett fint fall.