
När det kommer till hårvård har jag 7 favoriter som jag alltid använder eller kommer tillbaka till. Alla produkterna har jag använt under flera år och de passar verkligen mitt hår. Jag har tunt hår med fina hårstrån så jag kan absolut inte ha produkter som tynger ner håret.
- Kombinerat hårspray och torrshampoo från Kevin Murphy. Jag använder mest DooOver som hårspray för jag tycker att det ger bra stadga.
- Torrshampoo från Batiste. Bra pris för en väldigt bra produkt! Jag brukar köpa det som är speciellt för brunetter.
- Håroljan från Moroccanoil är den bästa för torra toppar. Brukar använda den ungefär en gång i veckan. På Vill man ha en ännu lättare formula finns det Moroccanoil light.
- Värmeskydd från Björn Axen. Doftar gott men inte för mycket.
- Inpackningen Angel mask från Kevin Murphy. Håret blir så mjukt av den här!
- Shampoo och balsam från Kevin Murphy i serien Angel wash. Mina absoluta favoriter som fungerar hur bra som helst på mitt hår.

Kevin Murphy Doo.over och Batiste torrshampoo för brunetter

Shampoo, balsam och inpackning från Kevin Murphy. Serien Angel är min stora favorit!
Lämna ett svar